Відкриття кримінальної справи за злісне ухилення від сплати аліментів
За несплату аліментів має наступати відповідальність!
Коли потрібна послуга
Якщо у вас відкрито виконавче провадження
Якщо аліменти не сплачуються більше ніж 3 місяці
Під злісним ухиленням слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховання доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості зі сплати коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.
Алгоритм дій
1.Підписуємо договір
2.Узгоджуємо стратегію
3.Збираємо документи
Важливо навести порядок у своїх думках
Зрозуміти всю процедуру, виробити правильну позицію та стратегію. Це потрібно, щоб не вчиняти необдуманих дій. До мене звертаються жінки та чоловіки на межі розлучення або у стадії тривалих суперечок. Розлучення це лише вершина айсберга. Поділ майна, визначення місця проживання дітей, аліменти це далеко не весь перелік тем для обговорення з адвокатом.
Всі питання ми детально розбираємо на консультаціях
Стаття 164 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність для випадків злісного уникнення виплати аліментів на дітей, які були призначені рішенням суду, а також для випадків, коли батьки умисно уникають зобов’язань щодо утримання своїх неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні.
Крім того, у разі повторного вчинення цього злочину особою, яка вже мала судимість за аналогічний злочин, покарання збільшується. Така особа може отримати покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, виправних робіт на строк до двох років або обмеження волі на строк від двох до трьох років.
У статтях 164 і 165 ККУ вказано, що під злісним ухиленням від сплати аліментів або коштів на утримання дітей (аліменти) розуміються будь-які дії боржника, які перешкоджають виконанню судового рішення (такі як приховування доходів, зміна місця проживання чи роботи без інформування виконавця) і призводять до заборгованості по сплаті в розмірі, еквівалентному трьом місячним платежам.
Ситуації, коли невиплата аліментів була викликана обставинами, які не залежали від волі особи (наприклад, втрата роботи, хвороба, відсутність коштів для задоволення потреб дитини), не вважаються злісним ухиленням.
Окрім того, статтею 382 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню. Особа, яка умисно уникає виконання рішення суду або перешкоджає його виконанню, також може бути піддана кримінальній відповідальності.