Послуги
03. Стягнення заборгованості по аліментам
Я знаю, як змусити боржника сплатити заборгованість по аліменти швидко, легально та ефективно!
Коли потрібна послуга
У вас відкрито виконавче провадження
Аліменти не сплачуються більше ніж 6 місяців
Забезпечення належного виконання рішень про стягнення аліментів є гарантією захисту права дитини на гідне утримання і всебічний розвиток. На сьогодні в умовах воєнного стану виконання судових рішень про стягнення аліментів забезпечується у встановленому законодавством порядку. Виконання судових рішень про стягнення аліментів здійснюють державні та приватні виконавці у порядку встановленому Законом України «Про виконавче провадження»
Алгоритм дій
1.Підписуємо договір 2.Узгоджуємо стратегію 3.Збираємо документи
На практиці часто виникають ситуації, коли відкрите виконавче провадження на підставі рішення суду, але платник аліментів має заборгованість зі сплати аліментів. Отже, виникає питання, яким чином можна стягнути заборгованість за аліментами в таких випадках.
Відповідно до частини 3 статті 194 Сімейного кодексу України, заборгованість за аліментами, яку стягують за рішенням суду згідно зі статтею 187 Сімейного кодексу України, повинна бути погашена за заявою платника. Це може відбуватися шляхом відрахувань з його заробітної плати, пенсії, стипендії, або стягується за рішенням суду. Однак цей спосіб не завжди є ефективним.
Для стягнення заборгованості, утвореної на підставі рішення суду, слід враховувати вимоги Закону України “Про виконавче провадження” та “Інструкції з організації примусового виконання рішень”, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5.
Порядок стягнення заборгованості по аліментах
Виконавець стягує аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України. Виконавче провадження закінчується при закінченні строку для відповідного виду стягнення, за винятком випадків, коли є невиплачена сума аліментів.
Важливо враховувати, що заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття. У разі наявності заборгованості, яка виникла після закінчення строку стягнення, її стягнення проводиться у загальному порядку, визначеному законом.
Статтею 71 Закону України “Про виконавче провадження” визначено порядок стягнення аліментів на виконання рішення суду. Згідно з частиною 3 цієї статті, виконавець визначає суму заборгованості зі сплати аліментів у порядку, встановленому Сімейним кодексом України, і обчислює її щомісяця.
Виконавець має обов’язок повідомляти як стягувача, так і боржника про розрахунок заборгованості за аліментами в різних ситуаціях, наприклад, при надходженні виконавчого документа на виконання від стягувача, поданні заяви стягувачем або боржником, а також у разі надсилання постанови на підприємство, установу, організацію, до фізичної особи-підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи.
Також обов’язок виконавця повідомляти як стягувача, так і боржника виникає при надсиланні виконавчого документа за належністю до іншого органу державної виконавчої служби чи при закінченні виконавчого провадження.
Важливо навести порядок у своїх думках
Зрозуміти всю процедуру, виробити правильну позицію та стратегію. Це потрібно, щоб не вчиняти необдуманих дій. До мене звертаються жінки та чоловіки на межі розлучення або у стадії тривалих суперечок. Розлучення це лише вершина айсберга. Поділ майна, визначення місця проживання дітей, аліменти це далеко не весь перелік тем для обговорення з адвокатом.
Всі питання ми детально розбираємо на консультаціях
Вартість послуги
Вартість послуг адвоката за стягнення заборгованості по аліментах складає 9000 грн.
У пакет послуг входить:
-
аналіз матеріалів виконавчого провадження
-
підгтовка переліку необхідних дій
-
написання заяв та скарг у відповідності до ситуації
-
отримання розрахунку заборгованості
-
накладення штрафів та притягення до адміністративної відповідальності (за наявності підстав)
37 років накопиченої практики
Записатися на консультацію
Щоб отримати дистанційну юридичну підтримку, необхідно зв’язатися з адвокатом заповнивши форму зворотного зв’язку, де потрібно вказати ім’я, мобільний телефон та електронну адресу. Можна також додати повідомлення з коментарями. Місцезнаходження клієнта не має значення – під час юридичної консультації ви можете перебувати вдома, на роботі чи на вулиці. При цьому зовсім не важливо, чи знаходитесь ви на території України чи за кордоном.